I ove godine maturanti Gimnazije Petra Preradovića otplesali Quadrillu

Autor: Josip Strija, 2. 6. 2022.

Virovitička šetnica danas (srijeda) je bila obasjana suncem i veselim bojama maturanata. Gimnazijalci Gimnazije Petra Preradovića Virovitica i ove godine otplesali su Quadrillu te se na taj način oprostili od Gimnazije i svojih srednjoškolskih dana.
Uvodnim govorom maturante je pozdravio i učenik 3.c razreda Tomislav Adamović.
– Dragi naši maturanti, došao je i vaš dan. Drago mi je što smo se družili ove tri godine i hvala vam na svemu što ste nam pružili i hvala vam što ste nam pomogli kada nam je pomoć trebala. Želim vam puno sreće na maturi i da upišete fakultete koje svi želite – rekao je Adamović.

S nekoliko riječi obratio se i maturant Mateo Rukavina, učenik 4.c razreda.
– Danas sam dobio tu čast da se oprostim od škole u ime svih maturanata. Tu smo proveli četiri godine, bilo je i suza i smijeha, svađa, ali došao je i taj naš dan. Drago nam je da su nam svi profesori i svi djelatnici škole pomogli i bili svaki dan tu uz nas. Ovo je bio naš drugi dom, a oni su nam bili kao drugi roditelji. Hvala vam za sve – rekao je M. Rukavina.

Maturante je prigodnim i toplim riječima ispratio i ravnatelj Kristijan Gostimir koji je svima zaželio puno uspjeha i sreće u budućem školovanju.

Nastavak teksta pročitajte na Facebook stranici Gimnazije Petra Preradovića Virovitica.

Izvor: icv.hr