Jednodnevna terenska nastava prvih razreda: Valpovo - Osijek

Autor: MATEJA UZELAC, 6. 6. 2022.

U petak 3. lipnja učenici prvih razreda bili su na terenskoj nastavi Valpovo – Osijek. Učenike su voduli profesori Maja Bašnec, Alen Moslavac, Mateja Uzelac, Tomislav Slavić i pedagoginja Elizabeta Majstorović.

U dopodnevnim satima posjetili smo Muzej Valpovštine smješten u valpovačkom srednjovjekovno – baroknom dvorcu Prandau – Normann koji ima povijesnu, arheološku, lovačku, etnografsku, zoološko-geološku, vatrogasnu, zanatsku i zbirku umjetničkog obrta. Osim dvorca Valpovo ima prekrasan park velik poput šume u kojem je nekada i bilo lovište.

U Osijeku posjetili smo Muzej Slavonije koji se nalazi u Tvrđi na Trgu sv. Trojstva. Taj je muzej jedan od najstarijih, a po veličini i fundusu jedna od najznačajnijih muzejskih ustanova u Hrvatskoj. Značajan je po svojoj arheološkoj, etnografskoj, kulturno-povijesnoj, numizmatičkoj, prirodoslovnoj, tehničkoj zbirci te odjelu likovne i primijenjene umjetnosti i muzejskoj knjižnici.

Nastavak teksta pročitajte na Facebook stranici Gimnazije Petra Preradovića Virovitica.