> Knjižnica  > e-Knjige
e-Knjige

eLektire

Na ovim stranicama cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire, besplatno su dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima.

Zbirka književnih djela na hrvatskom jeziku (digitalna zbirka knjižnice Filozofskog fakulteta u Zagrebu)

Zbirka se izrađuje s ciljem poboljšanja pristupa ispitnoj literaturi i informacijama.

Nove tehnologije otvaraju mogućnosti brzog i jednostavnog pristupa informaciji.

Ideju o izradi ove zbirke potakla je prof. dr. Jadranka Lasić-Lazić s Odsjeka za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu (jlazic@ffzg.hr), a u projektu su do sada sudjelovali studenti Odsjeka za informacijske znanosti.

Projekt se odvija i u suradnji s Hrvatskim savezom slijepih (vidi IPSIS).

Google Books

Search the full text of Books
Find the perfect book for your purposes and discover new ones that interest you.

Wikizvor

Wikizvor je slobodna zbirka tekstova u javnom vlasništvu. Projekt službeno funkcionira pod okriljem organizacije Wikimedia Foundations ciljem stvaranja rastuće zbirke izvornih tekstova i njihovih prijevoda s drugih jezika.

Wikizvor je Wikimedia projekt sličan Projektu Gutenberg, dakle na njemu se mogu objavljivati tekstovi u javnom vlasništvu.

CARNet e-Knjižnica

CARNet e-knjižnica

e-Knjižnica arhiva je digitalnih knjiga i časopisa, dostupnih za čitanje u .pdf formatu svim članovima obrazovne, akademske i istraživačke zajednice - učenicima, nastavnicima, studentima, profesorima i znanstvenicima.

Bibliomania

- Free Online Literature with more than 2000 Classic Texts
- Literature Book Notes, Author Biographies, Book Summaries and Reference Books
- Read Classic
Fiction, Drama, Poetry, Short Stories and Contemporary Articles and Interviews
- Study Guides to the most read books and Help for Teachers

ICDL - International Children's Digital Library

The ICDL Foundation's goal is to build a collection of books that represents outstanding historical and contemporary books from throughout the world.  Ultimately, the Foundation aspires to have every culture and language represented so that every child can know and appreciate the riches of children's literature from the world community.

Djela S. S. Kranjčevića

"Vrlo smo ponosni što vam možemo predstaviti prve sustavne web-stranice o jednom hrvatskom velikanu. Činimo to koristeći se najboljim odlikama novih tehnologija koje doista otvaraju mogućnost da se Kranjčevićev život sagleda s novom kvalitetom koja se očituje na više razina i zahvaća cjelokupni opseg multimedije."

Elektroničke knjige Matice hrvatske

Biblioteka elektorničke knjige Matice hrvatske

Matica hrvatska djeluje od 1842. godine, a najvažniji je i najveći nakladnik knjiga i časopisa u Hrvatskoj. U Središnjici i ograncima objavljuje više od stotinu knjiga svake godine, koje redovito odnose najvažnije hrvatske književne nagrade. Uz dvadesetak redovnih biblioteka značenjem se ističe biblioteka Stoljeća hrvatske književnosti, u kojoj je objavljeno već sedamdesetak naslova.

Project Gutenberg

Projekt Gutenberg je projekt koji je započeo Michael Hart 1971.godine, s ciljem da sve knjige koje su u javnom vlasništvu prebaci u elektronički oblik, s dva vrlo pohvalna cilja:

1. da ih se na taj način sačuva (jer papir trune)

2. da budu dostupne preko interneta svakome koga zanimaju, tko je željan znanja

Biblija

Biblija (grč.τὰ βιβλία, knjižice, sveščići), zbirka tekstova koje Židovi(samo SZ) i kršćanidrže svetima, od Boga nadahnutima i glavnim izvorom svoje vjere, a temelj su i za Kuran; nastali su u vremenu između 1000 p.n.e.(Suci 5) i 100 n.e.(Otk i 2 Pt). Naziva se i "Sveto pismo", "Pismo" ili "Pisma".

Besplatne elektroničke knjige Društva za promicanje književnosti na novim medijima

Besplatne elektroničke knjige Društva za promicanje književnost na novim medijima

DPKM je osnovan s ciljem promicanja književnosti na novim medijima, prvenstveno na internetu i CD-ROM-u, kao i promicanja književnosti među korisnicima novih medija i tehnologija.