Gimnazija Petra Preradovića Virovitica

Popisi udžbenika - školska godina 2020./2021.

Opća gimnazija

Popis udžbenika za prvi razred opće gimnazije
        Popis udžbenika za drugi razred opće gimnazije
        Popis udžbenika za treći razred opće gimnazije
        Popis udžbenika za četvrti razred opće gimnazije

Jezična gimnazija

Popis udžbenika za prvi razred jezične gimnazije
        Popis udžbenika za drugi razred jezične gimnazije
        Popis udžbenika za treći razred jezične gimnazije
        Popis udžbenika za četvrti razred jezične gimnazije

Prirodoslovno-matematička gimnazija

Popis udžbenika za prvi razred prirodoslovno-matematičke gimnazije
        Popis udžbenika za drugi razred prirodoslovno-matematičke gimnazije
        Popis udžbenika za treći razred prirodoslovno-matematičke gimnazije
        Popis udžbenika za četvrti razred prirodoslovno-matematičke gimnazije

Napomene:

• popisi udžbenika su automatski generirani prema popisu sa stranica MZO-a pa prije kupovine udžbenika provjerite i Nastavni plan i program zbog posebnosti - npr. III. razred jezične gimnazije nema informatiku i fiziku, a udžbenici se nalaze u automatski generiranom popisu
  • novi udžbenici se koriste u II. i III. razredima od šk. god. 2020./2021. - (udžbenici su novi)
  • u prvi razredima se u šk. god. 2020./2021. koriste isti udžbenici kao i u šk. god. 2019./2020. (nije bilo izmjena)
  • četvrti razredi koriste udžbenike odabrane 2014. godine prema objavljenom popisu - oznaka "Novo" u popisu udžbenika označava da je udžbenik bio novi 2014. godine
  • četvrti razredi neće imati izbornu nastavu iz engleskoga jezika pa nije potrebno kupovati udžbenike za izbornu nastavu engleskoga jezika (naznačeno u popisu)
  • prvi razredi: za nastavu engleskoga jezika kao prvog stranog jezika koriste se udžbenici Headway (šifra kompleta 4091), a za nastavu engleskoga jezika kao drugog stranog jezika udžbenici Solutions (šifra kompleta 4090)

Odluka o korištenju dopunskih nastavnih sredstava u izvođenju nastave

Ravnatej Gimnazije Petra Preradovića Virovitica donio je Odluku o korištenju dopunskih nastavnih sredstava u izvođenju nastave.

FIZIKA

- opća gimnazija, II. razred
Fizika oko nas 2 - zbirka zadataka za drugi razred, Vladimir Paar, Anica Hrlec, Karmena Vadlja Rešetar, Melita Sambolek, Školska knjiga d.d.

- opća gimnazija, III. razred
Fizika oko nas 3 - zbirka zadataka za treći razred, Vladimir Paar, Anica Hrlec, Karmena Vadlja Rešetar, Melita Sambolek, Školska knjiga d.d.

- prirodoslovno-matematička gimnazija, II. razred
Fizika 2, zbirka zadataka iz fizike za drugi razred gimnazije, J. Zelenko Padua, J. Labor, Alfa d. d.

- prirodoslovno-matematička gimnazija, III. razred
Fizika 3, zbirka zadataka iz fizike za treći razred gimnazije, J. Zelenko Padua, J. Labor, Alfa d. d.

BIOLOGIJA

- svi smjerovi, I. razred
Biologija - radna bilježnica; D. Bendelja,  Ž. Lukša,  M. Vidović; Školska knjiga

- svi smjerovi, II. razred
Biologija - radna bilježnica; S.  Remenar, M. Sertić Perić, F.  Rebrina; ALFA

- svi smjerovi, III. razred
Biologija - radna bilježnica; Ž. Lukša,  S. Mikulić,  D. Bendelja,  M. Slatki,  M. Šafran; Školska knjiga

KEMIJA

- prirodoslovno-matematička gimnazija, I. razred
Kemija, zbirka zadataka, M. Barač Tominac,  A.  Habuš,  S.  Liber,  R. Vladušić; PROFIL Klett

ENGLESKI JEZIK
iz Engleskoga jezika svi razredi trebaju radne bilježnice i naziv im je identičan kao i za udžbenik (uz udžbenik koristit će se i radne bilježnice).

Ravnatelj, Kristijan Gostimir, prof.

Smjernice

Smjernice za početak nastavne godine 2020./2021. u uvjetima COVID-19 epidemije

Kako posuditi knjigu u školskoj knjižnici? Rezervirajte je dan ranije!

Gimnazija Petra Preradovića Virovitica / Trg bana Josipa Jelačića 16, HR-33000 Virovitica / www.gimnazija-ppreradovica-vt.skole.hr / ured@gimnazija-ppreradovica-vt.skole.hr