Današnje školsko sportsko drustvo „Gimnazija“ nastavlja bogatu tradiciju sportskih školskih aktivnosti tjekom proteklog vremena

Bez namjere da dajemo pregled sportskih događaja kroz povijest škole, spominjemo samo neke interesantne podatke i prenosimo nekoliko zanimljivih zapisa.

Dolaskom profesora Vilima Tičića u virovitičku Gimnaziju 1948. godine započela je radom rukometna škola. Profesor Tičić 1949. osniva pri gimnaziji rukometni klub „Mladost“, koji 1950. mijenja ime u „Lokomotiva“.

Tako je profesor Vilim Tičić u Gimnaziji postavio temelje virovitičkog i hrvatskog rukometa jer je bio i izbornik hrvatske reprezentacije više puta.

Rukometašice virovitičke Gimnazije bile su školske prvakinje Hrvatske 1997., 1999., i 2001. godine; trener im je prof. Darko Međimorec.

Prvakinje Hrvatske u rukometu iz 1998./99. bile su i sudionice Svjetskog prvenstva srednjih škola u Strassbouru i osvojile 7. mjesto.

Vrhunac uspjeha je 2001./02. godina .

Pedeset godina nakon profesora Vilima Tičića rukometna ekipa Gimnazije pod vodstvom profesora Darka Međimorca osvaja prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu održanom  od 21. do 28. IV. 2002. u Solunu u Grčkoj.  Svjetske prvakinje primio je predsjednik Republike Stjepan Mesić, a Gimnazija Petra Preradovića Virovitica nagrađena je najvećom državnom nagradom  u oblasti sporta – nagradom "Franjo Bučar".