"Je li doista hrana modernog čovjeka daleko od plodova zemlje?"

Autor: Jasminka Viljevac, 18. 10. 2013.

Učenici četvrtog razreda prirodoslovno-matematičkog smjera naše škole s razrednicom prof. Viljevac pripremili su povodom obilježavanja dana kruha i plodova zemlje tematsku radionicu.
Osim izložbe plodova zemlje i serviranja hrane učenici su temu obradili kroz niz zanimljivih pogleda na hranu i „hranjenje“ (biološki, povijesni, kulturološki, umjetnički i duhovni).

Kroz temu „Je li doista hrana modernog čovjeka daleko od plodova zemlje“  Vinko, Domagoj Ivanković, Helena i Damir u raspravi su pokušali doći do zaključka o vrijednosti  ishrane prije i sada.

Vlatko, Sandra, Ivan i Luka s plodovima zemlje putovali su kroz vrijeme i prostor. Bogatstvo plodova Zemlje (s veliko Z) nama je dostupno zahvaljujući tehnološkom razvoju u poljoprivredi, razvoju industrije i prometa.

Lovro, Iva i Fran u glumačkoj interpretaciji pokušali su nas potaknuti na razmišljanje „Jesu li Coca Cola i hamburger“ plodovi zemlje.

Da smo mi Slavonci i Podravci sretni što živimo u izobilju plodova zemlje, kroz pjesmu su nam dočarali Domagoj Ištvanović, Leo, Vedran i Ivan Vlašiček.

Hrana je u našem kraju zaista svetinja, ali i dar Božji kao i naš život istaknuli su  Filip, Matea, Lucija i Maja.

Na kraju nas je Filip molitvom zahvale za plodove zemlje uveo u blagovanje predivno servirane hrane.

Izložbu su postavile i hranu servirale naše Vedrane, Debora, Nives, Tajana, Vanja

A zašto nigdje nema Valerije,? E pa zato što je ona  na okularu fotoaparata.

(Thomasa nema jer je bolestan.)

U prilogu pročitajte Filipovo razmišljanje o plodovima zemlje.